Skip to main content

3D tisk proniká do stavebnictví, umění, strojírenství, světa módy i mezi hobby tiskaře a tiskařky. Mnozí z nich při první vlně covidu ve velkém tiskli ochranné pomůcky pro zdravotnický personál. Velký podíl na tom má česká firma Prusa Research, která se v oblasti 3D tisku proslavila globálně. Je totiž druhou největší společností vyrábějící 3D tiskárny na světě.

Tiskárny jsou navržené, vyvinuté a vyráběné přímo v České republice, což firmě umožňuje udržet vysokou úroveň kvality a zároveň podporovat místní ekonomiku. Aby mohli v Prusa Research aktivně přistoupit k dekarbonizaci, nechali si spočítat uhlíkovou stopu firmy i jejich nejprodávanější tiskárny Original Prusa i3 MK3S+.

Náš tým specializovaný na uhlíkový audit provedl verifikaci a nezávislý přepočet celkové uhlíkové stopy. Potvrdili jsme správnost použité metodiky s odchylkou nižší než 1%. Díky tomu mohou v Prusa Research efektivně alokovat zdroje tak, aby aktivně snižovali uhlíkovou stopu. 👍

Chcete se dozvědět víc? Detaily case study vám ve videu odhalí kolegyně Anna Zora Kloužková a Vladimír Víšek z Prusa Research.