Skip to main content

Jsme první českou společností, která se jí může pyšnit certifikací TÜV NORD pro výpočet uhlíkové stopy a tuto značku kvality, jsme po roce obhájili. Co to pro nás, potažmo vás znamená?

Že naše výpočty jsou v souladu s normou ISO 9001, máme nezávisle potvrzenou správnost sledování a vykazování emisí skleníkových plynů dle Greenhouse Gas Protocol (GHG Protocol) a zajištění transparentnosti v prohlášení organizace o své uhlíkové stopě. ✅ Tedy že výsledky jsou relevantní, správné a důvěryhodné. Firmy a instituce je mohou bez obav využít při veřejných zakázkách, jednání s potenciálními partnery a odběrateli nebo s bankami při schvalování financování.

Měřit lze i uhlíkovou stopu akce, produktu nebo služby. Například skupina Packeta Group, pod kterou spadá Zásilkovna s.r.o., se díky výpočtu mohla zaměřit na efektivní snižování uhlíkové stopy dodávání zásilek. Výrobce luxusních svítidel Sans Souci se zase mohl ucházet o zakázky v budovách s certifikací LEED a BREAM nejvyššího stupně.

Jaký je ten váš důvod pro výpočet uhlíkové stopy? Dekarbonizace firmy, příprava reportingu o udržitelnosti nebo efektivní využívání energií? Ozvěte se nám, ať je vaše motivace jakákoliv!